مشکل صفحه سفید وردپرس و رفع آن

نسخه مناسب چاپSend by emailنسخه PDF
مشکل صفحه سفید وردپرس و رفع آن

خط خبر علت اصلی خطای صفحه سفید ممکن است استفاده بیش‌از حد از حافظه ٬ افزونه‌ای دارای توابع خراب و یا حتی به دلیل نصب پوسته‌ای باشد که مشکل دارد و یا حتی ممکن است مشکل از سرور میزبان سایت‌تان باشد ! هر یک از این عوامل می‌تواند دلیل مرگ سایت‌تان باشد !

افزایش میزان محدودیت حافظه !

معمولا این خطا به دلیل استفاده بیش از حد از حافظه و کمبود حافظه کافی برای عملیات‌هاست ٬ برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید ( افزایش میزن حافظه )

همه‌ی افزونه‌ها را غیرفعال کنید !

اگر افزایش میزان حافظه‌ی وردپرس مشکل شما را برطرف نکرد و حتی اگر میزان حافظه را به ۲۵۶M یا ۵۱۲M افزایش دادید و بازهم سایت‌تان نفس نمی‌کشید ! باید عیب‌زدایی را آغاز کنید ! برای عیب‌زدایی در این مورد ٬ بیشتر باید در پوسته‌ها و افزونه‌ها برای یافتن مشکل ٬ کاوش کنید!

برای غیرفعال‌سازی دسته‌جمعی افزونه‌ها می‌توانید به برگه افزونه‌ها در مدیریت رفته و همه‌ی افزونه‌های را گزینش کرده و غیرفعال کنید !

اما اگر به مدیریت وردپرس دسترسی نداشتید ! باید از طریق FTP این‌کار را انجام دهید ! چگونه ؟

نخست به پوشه وردپرس/سایت‌تان و بعد به پوشه wp-content بروید ٬ پوشه‌ای با نام Plugins مشاهده می‌کنید حال نام این پوشه را به Plugins-deact تغییر دهید ! ( البته هرنامی می‌توانید برای پوشه قرار دهید ) با تغییر نام این پوشه ٬ تمام افزونه‌های سایت‌تان غیر فعال می‌شوند ! اگر مشکل حل شد پس حتما یکی از افزونه‌هایتان مشکل‌ساز شده ! به پیش‌خوان مدیریت وردپرس بروید و بعد نام پوشه را دوباره به plugins بازگردانید و یکی یکی  افزونه‌ها را فعال کنید ! تا افزونه خراب‌کار را پیدا کنید !

هم‌چنین شما می‌توانید از طریق phpmyadmin نیز افزونه را غیرفعال کنید ! ( البته پیشنهاد نمی‌شود – که خدایی ناکرده یک وقت برای درست کردن ابرو چشم وردپرس را کور نکنید !! – ولی خب مجبوریم که بگیم ! )  :

نخست به دیتابیس وردپرس و بعد به جدول wp_options بروید. به دنبال “active_plugins” بگردید و مقدار – value – آن را به a:0:{} تغییر دهید !

و این‌گونه افزونه‌هایتان را خاموش کنید !

پوسته‌ی پیش‌فرض وردپرس را به عنوان پوسته سایت‌تان قرار دهید !

خب ؛ اگر غیرفعال‌سازی افزونه مشکلتان را برطرف نکرد ٬ باید پوسته‌ی پیش‌فرض وردپرس را ( مثلا ۲۰۱۱ ) جایگزین پوسته‌ی سایت‌تان کنید ! ( حالا هی بروید پوسته‌های پیش‌فرض وردپرس را پاک کنید ! و خود را از نوش‌دارو محروم کنید !! )

بهترین کار برای جایگزین کردن پوسته این است که نخست از پوشه‌ی پوسته‌های وردپرس خود پیشتیبان تهیه کرده و بعد پوسته‌ی خود را حذف کنید ٬ در این موقع وردپرس به صورت خودکار پوسته‌ی پیش‌فرض را جایگزین پوسته‌ی خراب شما می‌کند !

روش دیگر هم این است که نخست به phpmyadmin و سپس دیتابیس وردپرس رفته و بعد wp_options را باز کنید و مقادیر- values –  جداول template, stylesheet, and current_theme را (به‌عنوان مثال) به twentyeleven ( نام پوسته ) تغییر دهید !

اگر این روش مشکل شما را برطرف کرد٬ باید نگاهی به functions.php پوسته‌ی خود بیندازید و فضاهای خالی پایین را پاک کنید و یا اگر به تازگی کدی را اضافه کردید٬ آن را ویرایش و تصحیح کنید !

روش‌های دیگر برای رفع این مشکل

اگر هیچ‌یک از روش‌های گفته شده جواب نداد بهتر است وردپرس را دوباره نصب و راه‌اندازی کنید و یا پرونده‌ها و پوشه‌های آن را بازنویسی و جایگزین پرونده‌های وردپرس‌تان کنید٬ می‌دانم این حرکت دوست‌داشتنی نیست اما ممکن است ٬ یکی از پرونده‌های وردپرس دچار مشکل شده باشد و این کار باعث رفع مشکل شما شود ! ( البته قبل از این عمل از پوسته و افزونه‌هایتان پشتیبان تهیه کنید ! )

همچنین می‌توانید حالت اشکال‌زدایی – debug – را با افزودن کد زیر به wp-config.php ٬ فعال کنید  :

error_reporting(E_ALL); ini_set('display_errors', 1);

define( 'WP_DEBUG', true);
با افزودن این قطعه کد خطاها٬ هشدار‌ها و پیام‌هایی بر صفحه‌ی سفید سایت‌تان نمایان خواهد شد که ممکن است به شما در رفع خطا کمک کند !

اگر صفحه‌ی نخست سایت شما ٬ کفن سفید مرگ را پوشید و پس‌زمینه و مدیریت وردپرس به خوبی کار می‌کرد آن‌گاه مشکل از افزونه cache سایت‌تان است ! کش سایت را خالی کنید !

اگر یکی از نوشته‌های قدیمی‌تان مرد ! نترسید با یک تاکتیک ساده٬ دوباره زنده خواهد شد ! فقط کافی‌ست قطعه کد زیر را به wp-config.php خود اضافه کنید :

/** Trick for long posts */
ini_set('pcre.recursion_limit',20000000);
ini_set('pcre.backtrack_limit',10000000);
این کد‌ها محدودیت بازخورد و بک‌ترک‌ها را افزایش می‌دهند !

دیدگاه های شما