فروش بمب افکن سوخو 34 روسیه به ایران

نسخه مناسب چاپSend by emailنسخه PDF

سوخو 34 مدرن ترین و قدرتمندترین بمب افکن کلاسیک روسی با توان پرواز و عملیات رزمی در تمامی شرایط آب و هوایی و شبانه روزی است که در عملیات ضد تروریستی روسیه در سوریه مورد استفاده قرار می گیرد.
خبرگزاری ریانووستی امروز (پنجشنبه) به نقل از بوریسوف معاون وزیر دفاع روسیه نوشت که Su-34 ماموریت خود را به بهترین وجه در برابر تروریست ها در سوریه انجام داد و در زمان حاضر نیز خریداران مختلف خارجی شروع به نوبت گرفتن کرده اند.
بنا بر گزارش اعلام شده، خرید 12 فروند هواپیمای سوخو 34 از سوی الجزایر در مرحله قرارداد و همچنین ویتنام خریدار محتمل بعدی است.
اسپوتنیک نیز به نقل از مصاحبه ویکتور موراخفسکی سردبیر نشریه نظامی آرسنال وطن نوشته است که هند و چین در نوبت اول مشتریان Su-34 هستند.
خلبانان سوخو 34 که نخستین جنگ واقعی را سپتامبر 2015 با ورود به بمباران مواضع تروریست های ضد سوری تجربه کردند، برای گریز از هدف قرار گرفتن با موشک های دوش پرتاب تروریست ها که معمولا آمریکایی است، حمله های خود را از ارتفاع پنج هزار متری انجام می دهند.
سوخو 34 با نام فول بک در ناتو که از سال 2014 به صورت رسمی وارد ارتش روسیه شد با قیمت احتمالی حدود 40 میلیون دلار به عنوان هواپیمای نظامی اختصاصی نیروی هوافضای این کشور شهرت دارد.
این هواپیما معروف به تانک پرنده به علت رخنهٔ مافوق صوت با ارتفاع بالا، حمل هشت تن انواع موشک و بمب و شلیک از فاصله 250 کیلومتری با حداکثر ضریب چند متر خطا، توان زیادی دارد و کابین جادار دو سرنشین آن نیز مانند یک قفس فولادی است که با پوشش زرهی 17 میلی‌متری در مقابل ترکش‌ها و گلوله‌ها حفاظت می‌شود.
برای افزایش عملکرد خلبانان و جلوگیری از خستگی در انجام ماموریت و پروازهای طولانی، کابین بگونه ای اصلاح شده که خلبان و ناوبر کنار هم قرار دارند و فضای ایستادن، انجام ورزش های کششی، استراحت و حتی غذا خوردن هم وجود دارد.

دیدگاه های شما