عربستان

مناقین

روزنامۀ عکاظ ، عکسی را از حضور شماری از عناصر منافقین و ضد انقلاب منتشر کرد که برای همکاری و هماهنگی هرچه بیشتر با حکام سعودی، در پوشش مراسم حج به عربستان سفر کرده‌اند.

روزنامۀ عکاظ با انتشار عکسی از حضور چند تن از منافقین و عناصر ضد انقلاب در عربستان، برای سرپوش گذاشتن بر این ماجرا مدعی شد که این افراد روزنامه نگار و خبرنگار ایرانی هستند.

Categories:

ایران عربستان

یک مجری سوری با انتشار پیامی در تویتر خود با هشتگ #الشجرة_الملعونة، خشم سعودی ها را برانگیخت.

به گزارش خط خبر،"نجلاء السعدی" مجری تلویزیون سوریه پیامی را در تویتر خود درمورد حمایت عربستان و ترکیه از داعش با هشتگ #الشجرة_الملعونة منتشر کرد.
انتشار این پیام، با واکنش خشمگین کاربران سعودی در شبکه های اجتماعی همراه شد.

وی در این پیام، کاریکاتوری را با مضمون تلاش عربستان و ترکیه برای نجات داعش منتشر کرد.

Categories:

محمد السلمی

«عربستان از شما حجاج ایرانی دعوت می کند تا از طریق هر کشوری غیر از ایران که مایل باشید، ویزا بگیرید و در حج امسال مشارکت کنید.»

به گزارش سرویس سیاسی خط خبر، وبسایت شبکه العربیه پیام فارسی "محمد السلمی" رییس مرکز سعودی تحقیقات راهبردی در مسائل ایران را خطاب به ایرانی ها پخش کرد.

محمد السلمی طی پیامی به زبان فارسی به ایرانی ها گفت: «عربستان از شما حجاج ایرانی دعوت می کند تا از طریق هر کشوری غیر از ایران که مایل باشید، ویزا بگیرید و در حج امسال مشارکت کنید.»

Categories:

ایران

افشار سلیمانی در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین، آخرین تحولات سوریه و چرخش سیاست خارجی ترکیه در قبال بحران جاری را مورد بررسی قرار داده است.

به گزارش خط خبر، طی روزهای اخیر برخی رسانه ها از ملاقات قریب الوقوع بشار اسد و رجب طیب اردوغان با وساطت پوتین خبر دادند. انتشار اخبار و تحلیل‌هایی در تأئید و تکذیب این خبر نیز نتوانست صحت و سقم آنرا تأئید کند. اینکه تحولات میدانی سوریه در سایۀ اتفاقات جدید چه روندی گرفته است، پرسشی است که دکتر افشار سلیمانی سفیر سابق ایران در آذربایجان به آن پاسخ داده است و در ادامه می خوانید:

Categories:

پارلمان یمن

 

به گزارش خط خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم، پارلمان یمن در بیانیه‌ای رسمی، عدم مشروعیت عبدربه منصورهادی رئیس‌جمهور مستعفی و فراری این کشور را اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است که امروز به موجب قانون اساسی و احکام آن، تنها مشروعیت حقیقی از آن پارلمان است.

پارلمان یمن افزود: مشروعیتی که فراریان دم از آن می‌زنند، به دلیل خیانت در امانت و فراهم کردن موجبات تجاوز خارجی ظالمانه علیه یمن از سوی ٖآنها، از بین رفته است.

Categories:

ایران عربستان

المانیتور در مطلبی به بیان گزینه‌های پیش روی عربستان در یمن پرداخت.
به گزارش افکارنیوز، المانیتور در مطلبی با اشاره به تلفات انسانی بالای جنگ یمن و تلاشهای بی‌ثمر سازمان ملل در برقراری صلح در این کشور نوشت: سازمان پزشکان بدون مرز روز شنبه (23 مرداد) گزارش داد دستکم 10 کودک در حمله هوایی به یک مدرسه در یمن کشته شدند. جنبش انصارالله یمن که، به نوشته نگارنده این مطلب، از سوی ایران حمایت می‌شود، مسئولیت این حمله را متوجه ائتلاف تحت رهبری عربستان کرد.

Categories: