سیاست

خط خبر / قدرت مي تواند فسادآور باشد به گونه اي که بسياري از قدرتمندان و صاحبان مسند با تکيه بر همين قدرت جرم‌هاي مختلفي از جمله فساد مالي را مرتکب مي‌شوند . در اين فهرست به زندگي 8 نفر از سياستمداراني خواهيم پرداخت که پس از رسيدن به قدرت و با سوء‌استفاده از قدرت سياسي خود از طريق قاچاق، اختلاس و ... ميليون‌ها دلار پول به جيب زده اند.

Categories:

نوشته حاضر در پى آن است كه ارتباط نوع پیوند مفهومى دین و سیاست را با الگوى حكومت مطرح شده در اندیشه حضرت امام(ره) بررسى كند. تلاش خواهد شد كه ابتدا در چارچوب اندیشه سیاسى حضرت امام رابطه نوع پیوند مفهومى دین با سیاست بررسى گردد و سپس الگوى حكومتى مورد نظر حضرت امام مطالعه شود و در نهایت تعارض یا عدم تعارض دو سطح مطرح شده با یكدیگر تبیین شود.  رابطه دین و سیاست در بعد مفهومى  حضرت امام (ره) كه به دنبال تشكیل حكومت اسلامى در دنیاى غیر مذهبى بودند, تلاش كردند با استناد به دلایل و شواهد فراوان نشان دهند كه بین

نوشته حاضر در پى آن است كه ارتباط نوع پیوند مفهومى دین و سیاست را با الگوى حكومت مطرح شده در اندیشه حضرت امام(ره) بررسى كند. تلاش خواهد شد كه ابتدا در چارچوب اندیشه سیاسى حضرت امام رابطه نوع پیوند مفهومى دین با سیاست بررسى گردد و سپس الگوى حكومتى مورد نظر حضرت امام مطالعه شود و در نهایت تعارض یا عدم تعارض دو سطح مطرح شده با یكدیگر تبیین شود.

رابطه دین و سیاست در بعد مفهومى

سیاست از دیدگاه فارابی . ابن سینا

مقدمه امتياز  فارابي در بين فلاسفه اسلام به اين است كه در سياست از جنبه فلسفي خالص وارد بحث شده و تمامي مباحث حكومت مطلوب جامعه ايده ال يا حكومت نامطلوب جامعه اي كه به سوي شرور و مفاسد كشانده و شده همگي بيانگر قدرت ذاتي بينش منطقي و تفكر فلسفي او است.او هنگامي كه طرح و نقشه مدينه فاضله خود را بيان مي كند و نظامات مدينه فاضله خود را به تمام آن امور مربوط مي سازد يك نقطه اي معين و هدفي منظور از بياناتش نمودار است و آن توجه و ميل او به حفظ مقررات اسلامي خواسته اي مذهب شيعه است در بيانات حدود و صفات حاكم و رئيس م

Categories:

پارلمان یمن

 

به گزارش خط خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم، پارلمان یمن در بیانیه‌ای رسمی، عدم مشروعیت عبدربه منصورهادی رئیس‌جمهور مستعفی و فراری این کشور را اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است که امروز به موجب قانون اساسی و احکام آن، تنها مشروعیت حقیقی از آن پارلمان است.

پارلمان یمن افزود: مشروعیتی که فراریان دم از آن می‌زنند، به دلیل خیانت در امانت و فراهم کردن موجبات تجاوز خارجی ظالمانه علیه یمن از سوی ٖآنها، از بین رفته است.

Categories: