روسیه

روسیه امریکا

ویتالی چورکین، نماینده روسیه در شورای امنیت امروز در پی حمله نیروهای ائتلاف به مواضع دولت سوریه در دیر الزور، متن توافق محرمانه میان مسکو و واشنگتن بر سر سوریه را فاش کرد. 
«چورکین» گفت: روسیه و آمریکا قرار است فعالیتهای مشترکی جهت تثبیت اوضاع در سوریه انجام دهند که شامل انجام برخی فعالیتها در نزدیکی حلب نیز می شود. اولویت ما جداسازی تروریست های تحت کنترل داعش و جبهه النصره از نیروهای مخالفین میانه رو و جدایی شورشیان میانه رو از شبه نظامیان النصره است.

رئیس ستاد مشترک ارتش روسیه وارد آنکارا شد

والری گراسیموف لحظاتی قبل برای دیدار با همتای ترک خود خلوصی آکار وارد آنکارا پایتخت ترکیه شد.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، "والری گراسیموف" لحظاتی قبل جهت دیدار با خلوصی آکار رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ترکیه لحظاتی پیش وارد آنکارا پایتخت ترکیه شده و مورد استقبال قرار گرفت.

بیش از این ایگور کوناشنکوف٬ سخنگوی وزارت دفاع روسیه در نشست مطبوعاتی امروز خود اعلام کرده بود انتظار می رود آخرین شرایط سوریه و همکاری نظامی در آنجا محور این دیدار را تشکیل دهد . 

 

مساحت آتش سوزی در جنگل های روسیه افزایش یافت

به گزارش خط خبر آتش سوزی در جنگل های روسیه طی یک شبانه روز گذشته تا 76% افزایش یافته

به گزارش خبرگزاری تاس، آتش سوزی در جنگل های روسیه طی یک شبانه روز گذشته تا 76% افزایش یافته و از 388 هکتار به 686 هکتار رسید. به گزارش اداره حفاظت از طبیعت و جنگل های روسیه، روز 12 سپتامبر 25 نقطه در مساحت 686 هکتار دچار حریق شدند. بخش اصلی آتش سوزی در منطقه کراسنویارسک است که 377 هکتار از جنگل ها می سوزند. در منطقه ایرکوتسک نیز مساحت 284 هکتار از جنگل ها دچار حریق شده اند.

Categories:

شروط غیرعقلانی کی یف برای ارایه مجوز برگزاری انتخابات روسیه در اوکراین

به گزارش خط خبر به نقل از ریانوستی، اظهارات وزارت امور خارجه اوکراین و شروط تعیین شده برای ارایه مجوز برگزاری انتخابات مجلس روسیه در خاک اوکراین را هیچ کس جدی نمی گیرد.

پاکستانو روسیه

به گزارش خط خبر اسلام آباد قصد دارد همکاری های هایش را با مسکو در حوزه فناوری های نظامی و مبارزه با تروریسم افزایش دهد. قاضی خلیل الله سفیر پاکستان در روسیه به این موضوع اشاره کرد. دیپلمات پاکستانی همچنین گفت که پاکستان و روسیه تعاملات بسیار نزدیک و دوستانه ای با هم دارند. وی در ادامه توضیح می دهد: «در حال حاضر مناسبات ما مبتنی بر اعتماد و تفاهم متقابل و با در نظر گرفتن منابع مشترک است. ما در اشکال مختلف با هم همکاری می کنیم و نقطه نظرات مشترکی روی مسایل مهم منطقه و بین الملل داریم که از جمله آنها در بحث مبارزه با تروریسم و توزیع مواد مخدر است.

گفتگوها بین روسیه و مجمع پارلمانی شورای اروپا به زودی کار خود را از سر می گیرد

این موضوع در جریان دیدار سران شورای فدراسیون روسیه در استراسبورگ مطرح شد. به گفته پدرو آگرامونتی رییس مجمع قرار است روز 14 سپتامبر در استراسبورگ این دیدار انجام شود. دیدار مذکور فرصتی برای ادامه مباحثات و مناظرت در خصوص مناسبات پارلمان روسیه با مجمع پارلمان شورای اروپا خواهد بود. سال های 2014 و 2015 این مجمع به خاطر مواضع روسیه در قبال کریمه، قطعنامه ای را به تصویب رساند که طی آن هیات روسیه حق رای در جلسات را از دست داده و اجازه شرکت در امور سازمان های تصمیم گیرنده و مانیتور انتخابات را نداشت.

روسیه

به گزارش خط خبر به نقل از "ریا نووستی" نوع بدون سرنشین و رباتی تانک جدید روسی "آرماتا" (Т-14) در سال 2018 ساخته خواهد شد و اکنون کارهای مربوطه جریان دارد.
سرلشگر آلکساندر شفچنکو، رئیس اداره کل خودروهای زرهی و تانک وزارت دفاع روسیه ضمن اعلام این مطلب خاطرنشان ساخت کار ساخت تانک آرماتا طی دو سال انجام شده و در سال 2018 به پایان خواهد رسید. سرلشگر آلکساندر شفچنکو تاکید کرد "تمام مسائل مربوط به تولید وسایل اکترونیکی آرماتا در داخل روسیه حل شده است".

روسیه

ارتش بحرین در حال بررسی امکان خریداری سامانه های موشکی پدافند هوایی اس 400 روسیه موسوم به تریومف است. این مطلب را روزنامه روسی "کومرسانت" با استناد به یک منبع مطلع گزارش داده است.این منبع اطلاع داد مسئله خریداری اس 400 در جریان مذاکرات ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و حمد آل خلیفه، پادشاه بحرین در مسکو در روز 6 سپتامبر مورد بحث قرار گرفت. به نوشته "کومرسانت" ، ممکن است در آینده نزدیک اولین دور رایزنی ها بین مقامات وزارت دفاع بحرین و"روس آبارون اکسپروت" شرکت دولتی صادرات و واردات تسلیحات و تجهیزات نظامی روسیه درباره این موضوع برگزار شود.
 

Categories: