تماشا کنید: جزیره ای که فقط دو نفر جمعیت دارد

نسخه مناسب چاپSend by emailنسخه PDF

چند سالی است که جنبشی به راه افتاده که اعضای آن تلاش می کنند بدون استفاده از منابع انرژی شهری و آلوده کردن محیط زیست، زندگی کرده و نیازهای خود را برطرف کنند. این افراد معمولا از محیط شهری فاصله می گیرند و خودکفایی در برآورده کردن نیازهایشان را مهم ترین چیز می دانند. به تازگی یک زوج کانادایی نیز که طرفدار چنین سبک زندگی هستند خانه گرم و نرم خود را رها کرده و دل به طبیعت زده اند. در ادامه این خبر با تک شات همراه باشید.

کاترین و وین کینگ چندی پیش با ترک منزل خود، برای زندگی به گوشه ای از طبیعت اطراف شهر ونکوور روی آوردند و با ساخت یک جزیره مصنوعی روی آب، زندگی تازه خود را شروع کردند.

وین درباره زندگی جدید خود گفته که از بچگی به کار با چوب علاقه داشته و چند سال پیش تصمیم گرفته که یک سازه 500 تنی چوبی را با دستان خود خلق کند و در این کار بیش از هر چیز دیگر از چکش و اره استفاده کرده است. اگر از بالا به این جزیره نگاه کنید، تعدادی ساختمان در دل جنگل به چشم می آید. تنها راه دسترسی به این جزیره از طریق دریاچه است.

این زوج کانادایی معتقدند این سبک زندگی برای آنها بسیار مفید بوده چرا که توانسته اند بدون صرف هزینه گزاف، نیازهای خود را برآورده کنند و مستقل باشند.

محصولات کشاورزی مورد نیاز این خانواده در گلخانه ای چهار طبقه پرورش داده می شود و در روزهایی که هوا خوب باشد، ماهیگیری هم می کنند. البته به لطف پنجره ای که مخصوص ماهیگیری در اتاق نشیمن شان طراحی کرده اند، امکان ماهیگیری در روزهای طوفانی نیز وجود دارد.

کاترین و وین از این سبک زندگی آنقدر راضی هستند که می گویند نمی توانند هیچ راه دیگری را برای زندگی شان تصور کنند.

دیدگاه های شما