تاج‌گردون و دلواپسان

نسخه مناسب چاپSend by emailنسخه PDF

نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برجام در زمینه اقدامات بازدارنده کاملا موفق بوده به برخی مخالفت‌های داخلی در این زمینه اشاره کرد و گفت که به نظر می‌رسد دلواپسان هنوز دلواپسند.

غلامرضا تاج‌گردون در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: برجام می‌توانست دو اثر بازدارنده و پیشرونده به جای بگذارد. در بخش پیشرونده حرکت‌هایی صورت گرفته اما خیلی موفق نبوده و شاید بیشتر به خاطر کارشکنی‌های غرب و خصوصاً آمریکا بود که در مباحث اقتصادی و مبادلات ارزی گره‌گشایی کاملی انجام نشده است.

وی افزود: با این وجود برجام در زمینه اقدامات بازدارنده موفقیت چشمگیری داشته است؛ چراکه اگر برخی حرکت‌ها و برخوردها تا الان ادامه پیدا می‌کرد ما مشکلات زیادی داشتیم لذا برجام در این زمینه کاملا موفق بوده و من امیدوارم در چند ماه آینده بتوانیم در بخش پیشرونده نیز اقدامات موفقی داشته باشیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: بیشتر نارسایی‌ها در موضوع برجام مربوط به مسائل بین‌المللی است که به بانک‌ها و نوع سرمایه‌گذاری خارجی صورت گرفته بازمی‌گردد. در مورد حرکت‌هایی هم که شکل گرفته به نظر می‌رسد برخی جریانات داخلی خیلی تمایلی به آنها ندارند. مثلاً خیلی‌ها خوشحال شدند که بوئینگ نتوانست با ایران قرارداد ببندد. این نشان می‌دهد این آمادگی هنوز در جریانات سیاسی کشور شکل نگرفته است.

تاج‌گردون با بیان اینکه دولت باید اقدامات توجیهی بیشتری در زمینه برجام انجام دهد، ادامه داد: جریانات سیاسی هم باید بدانند که این مسیر، مسیری است که همراهی با غرب و اظهار خوشحالی با آنها خصوصاً جریانات تندرو غرب به نفع مملکت ما نیست.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه دولت نباید تمام تلاش خود را بر مسائل بین‌المللی متمرکز کند، اضافه کرد: دولت در عین حال باید روی جریان ورود سرمایه‌گذاری مستقیم به داخل با کشورهای منطقه یا کشورهایی که امکان سرمایه‌گذاری در ایران دارند، متمرکز شود.

وی در پایان درباره رویکرد جریانات سیاسی به برجام نیز خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد دلواپسان هنوز هم دلواپسند.

دیدگاه های شما