آتش زدن پدر با بنزین به خاطر یک دختر

نسخه مناسب چاپSend by emailنسخه PDF
khatekhabar.com

 

پسر جوان وقتی پدرش با ازدواجش مخالفت کرده و خودرو او را گرفته بود، هنگام آتش زدن خودرواش پدرش را نیز به آتش کشید و او را به قتل رساند. ساعت 4 صبح اول مرداد از طریق مرکزفوریت های پلیسی 110 وقوع آتش سوزی در منطقه یافت آباد - خیابان زندیه به کلانتری151 یافت آباد اعلام شد. با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام بررسیهای اولیه مشخص شد جوانی به نام فرامرز  24 ساله به انگیزه اختلاف خانوادگی اقدام به ریختن بنزین  روی یک دستگاه خوردو پژو 206 و آتش زدن آن کرده که پدرش به هویت محمود  46 ساله با اطلاع از موضوع ، قصد ممانعت داشته که دچار سوختگی شدید شده است.  

با وجود انتقال مصدوم حادثه آتش سوزی به بیمارستان و انجام اقدامات درمانی بر روی وی ، محمود به علت شدت سوختگی فوت می کند.  

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمـد" و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 

 کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با حضور در محل جنایت به تحقیق از خانواده مقتول و متهم پرداختند. در همان مراحل اولیه تحقیقات مشخص شد که فرامرز  از حدود دو ماه پیش از وقوع حادثه با خانواده اش به ویژه پدرخود اختلاف پیدا کرده و همین موضوع باعث شده تا پدر فرامرزپس از گذشت مدتی اقدام به گرفتن خودرو 206 شخصی اش کند.

 با آغاز تحقیقات برای دستگیری متهم، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی اطلاع پیدا کردند که متهم پس از متواری شدن از محل جنایت به تازگی و به صورت مخفیانه مجددا به محل کارش در یک کارگاه خیاطی مراجعه کرده است.با شناسایی دقیق مخفیگاه متهم در کارگاه خیاطی واقع در منطقه یافت آباد، این محل تحت مراقبت نامحسوس پلیسی قرار گرفت و سرانجام در روز پنجشنبه، کارآگاهان با اطمینان از حضور متهم در مخفیگاهش وی را دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.  

 فرامرز پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ صراحتا به ایجاد حریق عمدی و آتش زدن خودرو 206 منجر به مرگ پدرش اعتراف کرد.  متهم در خصوص اختلاف خود با پدرش به کارآگاهان گفت: از حدود چند ماه پیش با دختری آشنا و پس از مدت کوتاهی به وی علاقه مند شدم. موضوع را با اعضای خانواده در میان گذاشتم اما پدرم با این موضوع به شدت مخالفت کرد و همین موضوع سرآغاز اختلاف من با او شد به گونه ای که از حدود دو ماه پیش من دیگر شب ها به خانه نمی رفتم و شب ها پس از پایان کار در همان کارگاه خیاطی می ماندم.

 متهم در خصوص انگیزه خود برای آتش زدن خودرو 206 گفت: پس از گذشت مدتی، پدرم اقدام به گرفتن خودرو 206 شخصی ام از من کرد و این در حالی بود که من با پول خودم اقدام به خرید آن کرده بودم. از این موضوع بسیار عصبانی شده بودم و همین موضوع باعث شدت پیدا اختلاف من و پدرم شد تا اینکه شب حادثه طی یک تماس تلفنی عنوان کردم که ماشین را به آتش خواهم کشید. 

 متهم در خصوص شب حادثه آتش سوزی به کارآگاهان گفت:ساعت 3بامداد، پس از تهیه چند لیتر بنزین به در منزل پدرم که ماشین پژو 206 من نیز مقابل آن پارک بود، رفتم.با عصبانیت زیاد اقدام به ریختن بنزین روی ماشین خود کرده بودم که پدرم با شنیدن صدای فریادهای من ، از خانه بیرون آمد. پدرم قصد داشت تا بطری بنزین را از من بگیرد که بقیه بنزین داخل بطری را به روی صورت و بدنش پاشیدم. یک فندک همراه خود داشتم ؛ آنرا روشن کرده و به سمت ماشین پرتاب کردم .ناگهان ماشین شلعه ور شد. پدرم نزدیکی ماشین ایستاده بود که باعث شد تا او نیز آتش بگیرد. بسیار ترسیده بودم و به سرعت از محل متواری شدم. پس از چند روز متوجه شدم که پدرم در بیمارستان فوت کرده است. 

 سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم ، قرار بازداشت موقت از سوی سجاد منافی آذر بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

 

منبع: خبرگزاری میزان

دیدگاه های شما